/Files/images/дитина гризе нігті.jpg Як відучити дитину гризти нігті

Як вважають психологи, будь-яка шкідлива звичка — це сигнал про психологічне неблагополуччя. Зазвичай діти починають гризти нігті, коли перебувають у стані стресу, наприклад, адаптаційний період у дитячому садоку чи школі. Дитина відчуває певні труднощі в нових для неї умовах, і коли гризе нігті - знімає емоційну напругу.

Якщо у вашій сім’ї постійні конфлікти, скандали або навіть бійки, то шукати причину далеко не потрібно. Діти переживають такі ситуації важче, ніж дорослі, оскільки їхня психіка ще не сформована і дуже вразлива.

Причиною шкідливої звички гризти нігті може бути надмірне захоплення телевізором або комп'ютером. Поспостерігайте, як дитина дивиться телевізор, грає за комп'ютером. Якщо вона нервує, пальці в роті, то це вказує про підсвідомий вихід емоційної агресії.

Якщо ви самі обкушуєте нігті, не дивуйтеся дитині. Діти копіюють дорослих. Ви повинні показувати позитивний приклад.

Пам’ятайте:

Трагедії немає. Щоб не погіршити ситуацію, не акцентуйте увагу на тому, що гризти нігті — це страшна проблема для вас і вашої дитини. Робіть все невимушено, ненав'язливо, з любов'ю, м'яко, але наполегливо і щодня. Не вважайте, що це проблема виключно сина чи доньки! Вона ваша спільна, обов'язково зробіть акцент на тому, що готові допомогти своїй дитині її вирішити.

Дитина не винна. Головне правило — не сварити. Не шукайте винних. Дитина не винна, що гризе нігті. Погрози і докори проблему не вирішать, дитина може замкнутися в собі і потайки від вас гризти нігті. Запропонуйте пограти, поспівчувайте синові чи доньці, скажіть, що розумієте, як це важко. Але завжди закінчуйте на позитивній ноті, підбадьорюйте і вірте в успіх.

Займіть руки. Руки потрібно зайняти, щоб не було фізичної можливості потягнути їх в рот. Пазли, мозаїки, кубики, конструктори допоможуть не тільки організувати мозок дитини, але і відвернути руки від «улюбленого» заняття покусати нігті.

Коли дитина хоче покусати нігті (а значить — зняти напругу) психологи рекомендують виконувати вправу — швидко стискати - розтискати кулачки або плескати в долоні. Прекрасний спосіб дати рукам роботу, а голові відпочинок — малювання.

Шукайте методи, які підходять і за віком, і за статтю, і за інтересами дитини.

Більше уваги. В будь-якій стресовій ситуації кожна людина потребує підтримки, а дитина, тим більше. Тому забезпечте своєму синові чи доньці більше уваги, турботи і ласки. Проводьте більше часу разом, цікавтеся справами в дитячому садку, ненав'язливо поговоріть про друзів. Налагодіть довірливі стосунки із своєю дитиною. Станьте не тільки мамою / татом, але і кращим другом.

Спокійна атмосфера. Ще одна головна складова на шляху до перемоги — спокій. Будь-який стрес — негативний чи позитивний — потрібно виключити. Емоційне потрясіння, збудженість, переживання — це ті чинники, які сприяють закріпленню шкідливої звички, оскільки в такі моменти дитина навіть сама не помічає, як починає знову покусувати нігті. Якщо у вас вдома постійні конфлікти і ситуацію ви не можете повністю змінити, постарайтеся, щоб все це відбувалося не на очах дитини.

Також необхідно переглянути кількість часу, проведеного малюком біля телевізора чи за комп'ютером. По можливості, зовсім обмежити, замінивши його прогулянками на природі, спілкуванням з друзями, допомогою батькам та іншими корисними заняттями.

Наочний приклад. Напевно ви говорите своїй дитині, що гризти нігті — це погано. Чому? Розкажіть і покажіть сину чи доньці, чому це погано. Зараз нескладно знайти інформацію про хвороби і різні віруси, які передаються через руки.

Допоможуть фахівці. Звичка дитини гризти нігті — не така вже проста проблема, як багатьом здається. Наука дала цьому процесу назву — оніхофагія. Тому до справи варто поставитися серйозно. І якщо тривалий час ви не бачите результату своїх зусиль, необхідно звернутися за порадою до фахівців.

Шлях перший — до психолога. Він допоможе розібратися, в чому саме причина, що турбує дитину.

Візит до невролога багатьох лякає. Але ви йдете до лікаря не за діагнозом, а за його відсутністю, щоб переконатися, що дитина цілком здорова.

Бабусині поради. Існує багато народних методів, які люди використовують для позбавлення від цієї ​​звички. Одні радять змащувати пальці гірчицею, натирати гірким перцем, часником або свіжим хріном.Інші рекомендують використовувати з подібною метою сік алое або полину.

Щоб домогтися бажаного результату, напевно, доведеться випробувати багато методів. Звички гризти нігті можна позбутися не раніше, ніж через місяць наполегливого застосування цілеспрямованих зусиль. Навіть після того, як дитина перестала обкушувати нігті, не забувайте, що при «сприятливих» умовах звичка може повернутися. Постарайтеся, щоб цього не сталося ніколи.

Кiлькiсть переглядiв: 60

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Список педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації у 2024 навчальному році

Дата останньої зміни 17 Квітня 2024

Фотогалерея